Dodany: 2010-09-15 12:04:17

Lubisz pogłówkować - zagraj w gry logiczneGry planszowe(gry logiczne) to gry towarzyskie w których używana jest plansza. Do najstarszych gier zalicza się: królewska gra z Ur, wari, senet, go, młynek i tryktrak.Wiele gier planszowych ma swoje komputerowe odpowiedniki.

 

Programy te charakteryzują się przy tym bardzo dobrą tzw. sztuczną inteligencją (dotyczy to głównie programów szachowych). Komputer pokonał w grze w szachy aktualnego mistrza świata, Garriego Kasparowa. Coraz częściej jednak, autorzy coraz to nowych gier, nawiązują do starożytnej gry logiczne.

 

Ograniczają więc losowość np. poprzez wyeliminowanie kostki do gry, na rzecz stawiania domków, kart czy innych rekwizytów. Elementem różnicującym przebieg i zasady gry stała się tak zwana mechanika gry. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie wymaga większego wysiłku, skłania do myślenia a zarazem dostarczą większych emocji i sprawia większą przyjemność z osiągniętego wyniku. Wynik nie zależy tu jedynie od szczęścia ! Sprawdź czy potrafisz grać w gry logiczne.Dodaj nowy komentarz do artykułu Lubisz pogłówkować - zagraj w gry logiczne
Nick: